Η συνάντηση για την υποστήριξη των προσφύγων στο Steglitz-Zehlendorf πραγματοποιήθηκε για άλλη μια φορά σε χαλαρή ατμόσφαιρα, χωρίς ατζέντα, αλλά με μια πολύ ξεχωριστή καλεσμένη: την Katja Kipping, γερουσιαστή του Βερολίνου σε θέματα ένταξης, εργασίας και κοινωνικών υποθέσεων.
Der Runde Tisch für Flüchtlingsarbeit Steglitz-Zehlendorf hat nochmal in lockerer Atmosphäre, ohne Tagesordnung, aber mit einem ganz besonderen Gast stattgefunden: Katja Kipping, Berlins Senatorin für Integration, Arbeit und Soziales |
![](http://www.gr-gemeinde.de/wp-content/uploads/2023/04/339312929_785301099449029_6977529021104178515_n.jpg)
![](http://www.gr-gemeinde.de/wp-content/uploads/2023/04/339927206_1161913154496157_3216653735612070177_n.jpg)